line decor
 
line decor
 
 
 
 
 
 
 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları, adet ve özellikle yeni annelerin lohusalık dönemlerinde yumuşak ve pamuklu pedleri öneriyor.

Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci bu konuda şunları söylemektedir; “Adet döneminde kadınlarda pedlere bağlı genital bölgede kaşıntı, acıma, yanma, kızarıklık ve tahriş sıkça görülmektedir. Islaklık, havasızlık, sentetik pedler, parfüm, boya gibi katkı maddeleri içeren sabunlar ciltte tahrişe neden olan maddelerdir. Bu gibi lokal irritan maddelerin teması ile genital bölgede kontakt dermatit oluşmaktadır. Bozuk hijyen şartlarının eklenmesi ile zaman zaman enfeksiyon oluşabilir. Mensturasyon ve lohusalık döneminde  tahrişe neden olduğu bilinen etkenin uzaklaştırılması, bölgenin temiz-kuru tutulması, sentetik olmayan iç çamaşırı , yumuşak-pamuklu pedler kullanılması tedavi sürecinde önemlidir. “

Uzmanların vermiş olduğu bu bilgiler doğrultusunda, özenle seçilen kumaşlardan üretilen NeoComfort Yıkanabilir Kadın Pedleri, bu sorunları ortadan kaldırıyor. Sızdırmayan ancak havayı geçiren yapısı sayesinde genital bölgede havasız bir ortam yaratmıyor. Bambu elyafı ve Organik Pamuk gibi doğal kumaşlarda üretilen bu pedler sık görülen Alerjik Kadın Tahrişi gibi hastalıklara neden olmuyor. Klorla beyazlatma işlemine tabi tutulmadığı için kanser, endometriosis ve bağışıklık sistemi üzerinde etkisi ile bağlantılı madde olan dioksin oluşumuna yol açmıyor. Çok yumuşak dokusu sayesinde iç çamaşırınızda rahatsız etmiyor. Üstelik kullanımı da çok kolay.

Ayrıca NeoComfort Yıkanabilir Kadın Pedi kullanmanız için diğer bazı nedenler:

* Ortalama 25 yıl boyunca yıkayıp tekrar kullanabileceğiniz için büyük ölçüde tasarruf etmenize yardımcı olur.

* Sık görülen Alerjik Kadın Tahrişi gibi rahatsızlıklara neden olmaz. İngiltere'de 40 jinekolog ve Midlands'daki bir jinekoloji kliniğinin hastalarıyla girişilen bir araştırmada vajinal kaşıntı, kırgınlık veya boşalma belirtileri olan kadınların üçte birinde Alerjik Kadın Tahrişi belirtisine rastlanmıştır. Dünyanın en önemli jinekologlarından biri olan, Nothingham Şehir Hastanesi Başhekimi Jinekolog David Nunns, bu gibi durumlarda kadınların ilk iş olarak doğal sağlık koruyucuları kullanmaları, pamuklu giysiler ve pedler kullanılması ve sabundan kaçınılması gerektiğini vurgulamaktadır.

* Çok yumuşak dokusu ile iç çamaşırınızda sizi rahatsız etmez.

* Özellikle doğum sonrası hassas bölgelerin çok dikkatli ve sağlıklı korunmasına yardımcı olur.

* Hiçbir şekilde klorla beyazlatma işlemine tabi tutulmamaktadır. Klorla beyazlatma işlemi, kanser, endometriosis ve bağışıklık sistemi üzerinde etkisi ile bağlantılı bir madde olan dioksin oluşumuna yol açabilir.

* Kenarlarındaki kanatlar sayesinde iç çamaşırınıza rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Kanatları çamaşırınızın dışından çıtçıtını kapatarak pedin kaymasını engellemiş olursunuz. Aynı zamanda kullandıktan sonra bu kanatları içe katlayıp çıtçıtını kapatıp yıkayacağınız zamana kadar sızdırmaz çantası içinde saklayabilirsiniz.

Günümüzde bazı sıhhi ped ve tampon ürünlerinin içinde birçok kadının bilmediği birçok sentetik madde bulunmaktadır. Örneğin, sıhhi pedlerde pamuk bulmayı bekleyebilirsiniz. Ancak elde ettiğiniz şey polipropilen, poliakrilatlar, yüzey aktif maddeleri, plastik, klorla beyazlatılmış selüloz ve geçici koku olabilir.

NeoComfort Yıkanabilir Kadın Pedi en iyi kalite ipliklerden üretilmiş kumaş olup, dış yüzeyinde kullanılan kumaş sıvı geçirmeyen ama nefes alabilen bir ürün olan PU ile lamine edilmiştir. İnsan sağlığı ve çevre açısından son derece zararlı olan PVC veya kanserojen madde içermez. Üretimde kullanılan her bir malzemenin Öko-Tex 100 Standardı'nın en üst seviyesi olan Class 1 sertifikası bulunmaktadır.

 

 
 
 


 

 


 
   

Copyright © 2011 neo-comfort.com
Tüm Hakları Saklıdır.