line decor
 
line decor
 
 
 
 
 
 

Öko-Tex® 100 Standardı tekstil ürünler ile ilgili tüm işleme aşamalarındaki hammaddelere, ara ve son ürünlere yönelik dünya çapında standart bir test ve sertifikalandırma sistemidir.

Zararlı madde testleri resmen yasaklanmış ve talimatlar ile sınırlandırılmış maddeleri, yani bilindiği üzere sağlığa zararlı kimyasalları ve öncelikli sağlık tedbirleri ile ilgili parametreleri kapsamaktadır.

Test edilmiş bir ürün dört Öko-Tex® Ürün Sınıfından birisine tahsis edilirken tekstilin kullanım amacı dikkate alınmaktadır. Bir ürünün cilde temas oranı arttıkça, insan ekolojisine yönelik yerine getirilmesi gereken kriterler de o oranda zorlaşmaktadır. Bu doğrultuda Class 1 sınıfı özellikle cildi çok daha hassas olanlara yönelik tekstil ve tekstil ürünlerine verilmektedir.

NeoComfort ürünlerinde kullanılan her bir malzemenin Öko-Tex 100 Standardı Class 1 sertifikası vardır. Kullandığımız malzemelerin sertifikalarını aşağıda görebilirsiniz.

 

Aldığınız Ürünün Sertifikasını Nasıl Kontrol Edebilirsiniz ?

Gerek aldığınız NeoComfort ürünlerinin, gerekse piyasadan aldığınız başka ürünlerin sertifikalarının geçerliliğini kontrol edebilirsiniz. Yapmanız gereken buraya tıklayarak açılacak olan sayfada "sertifika numarası" yazılı yere almış olduğunuz ürün ile ilgili sertifika üzerinde yazılı numarayı tam olarak girmeniz ve "ara" tuşuna basmanız. Statü kısmında yeşil "Valid" yazısı belirdi ise sertifika geçerli demektir. Ayrıca alt satırlarda sertifikanın hangi ürünler için verildiğini de görebilirsiniz. Artık satın almış olduğunuz ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

ÜRÜNLERİMİZDE KULLANILAN MALZEMELERİN SERTİFİKALARI

Öko-Tex Sertifikaları:

Bambu Kumaşı
Sıvı Geçirmez Katman
Dikiş İpliği
Etiket

Çıtçıt

 

Organik Pamuk kumaşların sertifikaları:

 


Registration No:CU 812031

 

Ayrıca Kumaş üretimimizdeki makinalarda kullanılan yağların ağır metal ve insan sağlığına zararlı olabilecek maddeler içermediğine dair üretici firma tarafından verilmiş certifika da aşağıdadır.

 

 

 
 
 


 

 


 
   

Copyright © 2011 neo-comfort.com
Tüm Hakları Saklıdır.